pl Polish
pl Polish

Mazurskie Wędkowanie

Projekt zrealizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich

Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych usług w zakresie rodzinnej i specjalistycznej turystyki wodnej, co umożliwia stworzenie nowej i unikatowej oferty na rynku. Planowane działania mają także umożliwić Partnerom opracowanie i wdrożenie rozwiązań biznesowych, które powinny umożliwić ciągłą pracę przez jak najdłuższy okres w roku.

Projekt będzie realizowany na terenie powiatu piskiego, woj. warmińsko-mazurskie. Projekt polega na połączeniu doświadczenia 2 Partnerów i wykorzystania tradycji z aktywną i kreatywną formułą prowadzenia usług turystycznych, co umożliwia stworzenie i wdrożenie nowej i unikatowej oferty w obszarze turystyki rodzinnej i wodnej. Istotnym elementem będzie wykorzystanie posiadanego potencjału przez obie firmy, związane z atrakcyjnym położeniem obiektów turystycznych. Partnerzy zamierzają wdrożyć 10 pakietów do dyspozycji wędkarza/turysty: dla wędkarzy-Pakiet dla wędkarzy (B), Pakiet dla wędkarzy (C), Pakiet dla wędkarzy (D), Pakiet dla wędkarzy (Z), Pakiet dla wędkarzy (S) oraz Dla turystów-Pakiet dla turystów (A), Pakiet dla turystów (C), Pakiet dla turystów (D), Pakiet dla turystów (PC), Pakiet dla turystów (PD). Pakiety te zawierają łącznie 10 różnych usług (w każdym pakiecie od 6 do 7 usług) wspólnie przygotowanych przez Partnerów. Opracowane pakiety obejmują m.in. wynajęcie łódki elektrycznej, obsługę i organizację zawodów wędkarskich, kursy i szkolenia wędkarskie, wycieczki po jeziorach, także z przewodnikiem, usługi hotelowe i gastronomiczne. Projekt ma na celu stworzenie sieci pojazdów pływających na jeziorach mazurskich, z których wiele objętych jest strefą ciszy. Jest to strefa, na której jest zakaz poruszania się jednostek z napędem spalinowym.

W ramach projektu zakupiono m.in.:

  • 6 szt. łodzi typ Aa o wymiarach 4,2 x 1,70 m;
  • 4 szt. łodzi typ Ab o wymiarach 4,2 x 1,70 m;
  • 15 szt. łodzi zakup typ B o wymiarach 4,2 x 1,70 m
  • 10 szt. łodzi typu C katamaran o wymiarach wymiary 4,3 x 2,0 m
  • 10 szt. łodzi typu D katamaran – 10 szt. o wymiarach 5,8 x 2,0 m

Każda z tych łodzi wyposażona jest zaburtowe silniki elektryczne oraz dodatkowe wyposażenie dla wędkarzy, np. uchwytu na wędziska, ruchome siedziska czy bakisty przeznaczone na zbiornik na żywe ryby.

Całkowity koszt projektu: 1 801 955,00 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1 237 345,00 zł